AKTUELNOZVORNIK

Pošumljavanje u okviru kampanje „April – mjeseca čistoće“

viber slika 2024 04 04 12 49 25 947

 

Kampanja „April-mjesec čistoće“ u Zvorniku nastavljena  je akcijom pošumljavanja na području Kovačevca u mjesnoj zajednici Čelopek.

Pripadnici Šumskog gazdinstva Birač, PEU Korak i Profesionalne vatrogasne jedinice posadili su 1.250 sadnica hrasta kitnjaka na pola hektara i ujedno obilježili 100 godina od osnivanja vatrogasne čete u Zvorniku i 10 godina postojanja PEU Korak. Miloš Tomić, zamjenik gradonačelnika pridružio se akciji i zasadio prvu sadnicu.

Sljedeće pošumljavanje biće organizovano u četvrtak, 11. aprila na lokalitetu Lemino brdo u Kamenici, a pozivaju se svi zainteresovani građani da se pridruže.

Sve aktivnosti u okviru aprilske ekološke kampanje realizuju se uz podršku Gradske uprave grada Zvornika.

(Izvor: Grad Zvornik)

FOTO: PEU Korak i GU Zvornik

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *