АКТУЕЛНОЗВОРНИК

Пошумљавање у оквиру кампање „Април – мјесеца чистоће“

viber slika 2024 04 04 12 49 25 947

 

Кампања „Април-мјесец чистоће“ у Зворнику настављена  је акцијом пошумљавања на подручју Ковачевца у мјесној заједници Челопек.

Припадници Шумског газдинства Бирач, ПЕУ Корак и Професионалне ватрогасне јединице посадили су 1.250 садница храста китњака на пола хектара и уједно обиљежили 100 година од оснивања ватрогасне чете у Зворнику и 10 година постојања ПЕУ Корак. Милош Томић, замјеник градоначелника придружио се акцији и засадио прву садницу.

Сљедеће пошумљавање биће организовано у четвртак, 11. априла на локалитету Лемино брдо у Каменици, а позивају се сви заинтересовани грађани да се придруже.

Све активности у оквиру априлске еколошке кампање реализују се уз подршку Градске управе града Зворника.

(Извор: Град Зворник)

ФОТО: ПЕУ Корак и ГУ Зворник

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *