Zvornik: Podjela ogreva ugroženim porodicama

Podjelom ogreva parohijanima lošeg materijalnog stanja u Zvorniku je zavšena humanitarna akcija koja je pokrenuta uz blagoslov njegovog preosveštensva episkopa zvorničko- tuzlanskog gospodina Fotija, u saradnji sa Dobrotvornom organizacijom „Trojeručica“.
Kako je objavljeno na zvaničnoj Fejsbuk stranici Srpska pravoslavna crkva u Zvorniku, sveštenici su obišli domove više ugroženih porodica i podarili prikupljene količine ogrevnog drveta.

– U razgovoru sa parohijanima lošijeg imovinskog stanja, većinom starim, bolesnim i iznemoglim licima koji žive u ruralnom dijelu naših parohija, uvidjeli smo da im je u ovom periodu nabavka ogrevnog drveta najveća investicija koju nisu u mogućnosti sebi da priušte. Upravo zbog toga smo i pokrenuli i uspješno realizovali ovu akciju. Crkva kao brižna majka, vijekovima se borila za svako svoje duhovno čedo i uvijek je bila aktivna na polju duhovnog ali i haritativnog rada. Znajući i danas dalje potrebe naših parohijana, odmah ćemo pokrenuti humanitarnu “Božićnu akciju“ kako bismo pomogli braći i sestrama koji u nevoljama siromaštva stradaju. Zahvaljujemo se gospodinu Danijelu Dragičeviću koji je svesrdno pomogao ovu akciju obezbijedivši nam četiri velike palete ogreva. Veliku zahvalnost upućujemo i svim blagočestivim parohijanima koji su nesebično učestovali u ovoj plemenitoj akciji, pokazavši svoju hrišćansku odgovornost i ljudsku solidarnost. Slava Gospodu na svemu! – stoji u objavi protojereja Miloša Zekanovića.
(Info Birač)
FOTO: FB Pravoslavna crkva u Zvorniku


