АКТУЕЛНОЗВОРНИКОСТАЛИ СПОРТОВИСПОРТ

У одличној футсал представи Јанг Бојс славио против водећег Добоја

20240127 135755

На отварању прољећног дијела сезоне у 8. колу Прве лиге Републике Српске футсалери Јанг Бојса су савладали водећи Добој резултатом 7:4. Ова побједа додатно добија на значају да је Добојлијама ово тек други пораз у сезони и да су главни кандидат за повратак у Премијер лигу БиХ.

Одличну футсал представу боље је отворио домаћи састав и већ у 3. минуту Благојевић ударцем са шест метара доноси предност Јанг Бојсу. Три минута касније изједначио Лукић, али је Павле Радић тридесетак секунди након изједначења вратио предност на страну домаћина.

У 15. минуту Иванагић погођа мрежу домаћег тима, а за потпуни преокрет резултат два минута  касније погађа Ристић. Без обзира на то домаћи настављају са одличном игром и прво Ступар у 18. минуту постиже погодак за 3:3, а онда Ћулум мајсторијом подиже око 400 гледалаца на ноге и погађа за 4:3, што је и био резултат првог полувремена.

BILBORD galanterija i keso gradnja internet

У наставак гости улазе боље и у 23. минуту преко Радуловића стижу до изједначења. Својим другим поготком у 29. минуту Павле Радић враћа предност домаћем тиму. Гости су након вођства притискали и били веома близу изједначења, али када је у 34. минуту већ био савладан голман домаћих Радић, фантастичним клизећим стартом Васић је спријечио већ виђен погодак и наговијестио да ће бодови остати у Зворнику.

У 39. минуту Ћулум је ријешио питање побједника својим другим поготком, а тачку на меч је ставио Благојевић, који је поготком и отворио сусрет, за коначних 7:4.

Након ове побједе Јанг Бојс заузима четврто мјесто на табели са 11 освојених бодова, а већ сљедећег викенда у Зворнику ће гостовати екипа Борачка из Градишке.