Служба породичне медицине Дома здравља у Зворнику обиљежила „Свјетски дан сексуалног здравља“

Орагнизовањем стручних предавања за средњошколце, Дом здравља у Зворнику и Служба породичне медицине организовали су по први пут обиљежавање „Свјетског дана сексуалног здравља“.
Наталија Стевић, начелник Службе породичне медицине Дома здравља у Зворнику истиче да су јако поносни што обиљежавају овај дан јер се ради о теми о којој се мало говори.
– Наша циљна група су млади адолесценти, односно пунољетни средњошколци из СШЦ „Петар Кочић“ из Зворника. Истраживања су показала да је рана едукација уско повезана са каснијим искуством првог сексуалног односа. Стога је важна рана превенција и прихватање здравих стилова живота јер они утичу позитивно и дјелују на заштиту полног и репродуктивног здравља. Свјетско удружење за сексуално здравље је 2010. године почело да промовише овај важан датум у настојању да се подигне већа друштвена свест о сексуалном здрављу. Обиљежава се у 60 земаља свјета, а овогодишња тема гласи „Пристанак“, која нас подстиче да започнемо разговор о овој теми. Слоган под којим Служба породичне медицине обиљежава овај датум је „Одговорно се понашам и чувам своје здравље“ са циљем подизања веће друштвене свијести и сугерисања на одговорно полно понашање – рекла је Стевићева.
Она је додала да ће предавања трајати пет радних дана.
(Инфо Бирач)



