Средњошколцима у Зворнику одржано предавање на тему „Оружје не штити, оружје убија“
Средњошколцима у Зворнику одржано предавање на тему „Оружје не штити, оружје убија“

Ученицима зворничког СШЦ „Петар Кочић“ данас су представници ПУ Зворник одржали предавање у оквиру кампање „Оружје не штити, оружје убија“.
Према ријечима Данијеле Маџаревић, портпарола ПУ Зворник досад је одржано предавање у десетак основних и средњих школа регије Бирча коју покрива ова Управа.
– Циљ предавања је да се укаже не само ученицима на опасности које са собом носи незаконита и нестучна употреба ватреног оружја него и да се подигне свијест свих грађана о потреби заштите. Пошто се још увијек код нас може наћи илегално оружје полицијски службеници подручавају ученике шта да раде у том случају те савјетују да позозву полицију на број 122. Ученици који су се истакли током предавања су добили промо материјал – рекла је Маџаревићева.

(Инфо Бирач)


