АКТУЕЛНОЗВОРНИК

Ивановић: Градске службе на терену помажу поплављеним суграђанима

Ивановић: Градске службе на терену помажу поплављеним суграђанима

viber image 2023 05 31 12 38 01 414

 

Градоначелник Зворника Бојан Ивановић рекао је да су, након обилних падавина и поплава, градсе службе данас на терену да би првенствено помогле људима којима је вода ушла у стамбене и помоћне објекте како би се живот тих суграђана  вратио у нормалу.   

– Тренутна ситуација на подручју града Зворника је стабилна, вода се највећим дијелом повукла из каналске мреже и из кућа и дворишта, чиме су створени услови да градске службе, одноно Служба цивилне заштите и Професионална ватрогасна јединица, могу несметано да реаде – рекао је новинарима Ивановић.

viber image 2023 05 29 06 54 51 702

 

Истичући да је у низу приоритета и оспособавање путне инфраструктуре како би се живот могао вратити у нормално стање, Ивановић је рекао да је у двадесетак зворничких насеља настала велика штета, првенствно у Церу, Челопеку, Тршићу, Улицама и Брањеву, и другим мјестима.

Ивановић је додао да је потопљено доста и пољопривредног земљишта, што представља посебан проблем, и нагласио да је у једном тенутку био у прекиду магистрални пут Зворник-Бијељина због прелива воде, као и регионални пут Каракај-Цер, али да је то сада све стављено у функционално стање.

– Клизиша су се појавила на четири места, што је велики проблем, јер једно клизиште угрожава два стмабена објекта, док остала угрпожајавју путну инфраструктуру – рекао је Ивановић и изразио очекивања да у наредном периоду неће доћи до обилних падавина како би с еова клизишта могла санирати.

349154174 6801387663224688 7017903756548444130 n
Vaš Shooter – Zvornik!

Он је истакао да градске службе које раде на помоћи становништву имају сву потребну опрему за те прилике и додао да се на терену  већ данас ради на санацији и вражања живота нормалу.

Ивановић је рекао да се упоредо са санирањем поплављених подручја истовремено врши дезинфекција одређеног простора ради преневтивне заштите здравља становништва, за шт аје ангажована локална фирма.

Градоначелник је истакао да је градска комисја за процјену штете на терену.

Ивановић се захвалио Влади Републике Српске на исказаној подршцу у превазилажењу  новонастале ситуације, истичући да свака помоћ у оваквим ситуацијама добро дође. 

ИнфоБирач