Фудбалери Дрине и Будућности неуспјешни у сусретима против Звијезде 09 и Жељезничара (БЛ)

У 27. колу Прве лиге Републике Српске фудбалери Будућности и Дрине поражени су у мечевима против Жељезничара из Бањалуке и Звијезде 09.

Екипа Будућности у Пилици је дочекала Жељезничар из Бањалуке и доживјела нови пораз. Гости су у вођство стигли у 32. минуту голом Ружичића, а изједначење домаћем тиму је донио Да Силва у 58. минуту. Питање побједника ријешио је Петровић који се у стријелце уписао  у 66. минуту. Фудбалери из Пилице наредне сезоне такмичиће се у Другој лиги РС – група Исток.

Ваш Схоотер – Зворник!

У правој голеади која је виђена у Етно селу Станишићи Дрина је поражена у мечу против Звијезде 09 резултатом 5:4. Головима Ћулума у 3. и Ракића у 43. минуту Дрина је стигла дошла до предности од 0:2. На истеку првог дијела меча Шикањић је смањио на 1:2. У наставку Гордић у 50. минуту доноси изједначење домаћем тиму, али Милошевић у 52. минуту враћа предност Дрини. Изједначење Звијезди 09 у 68. минуту донио је Живковић, а до потпуног резултатског преокрета домаћи стижу два минута касније поготком Благојевића и на семафору је стајало 4:3. Већ у сљедећем нападу Гавровић је изједначио на 4:4. Посљедњи погодак на голеади постигао је Јањић поготком који је донио три бода домаћем тиму. Послије овог пораза Дрина заузима шесту позицију са 43 освојена бода.