ЗВОРНИКБОРИЛАЧКИ СПОРТОВИ

Pet medalja za tekvondoiste Zvornika u Beogradu na Međunarodnom turniru ,,Ex Yu 2021″ – Amila Šahbegović osvojila zlato

264115350 10208848862694445 5050779565271859181 n 1

Na Međunarodnom turniru u Beogradu, koji je prvi put održan pod nazivom ,,Taekwondo Club Championship Ex Yu 2021″ učestvovalo je preko 650 takmičara iz 63 kluba i 6 zemalja bivše Jugoslavije, a takmičari TKDK Zvorniksu ostvarili zapažene rezultate. Zvoričani su se predstavili sa šest takmičara, te stigli do pet medalja.

IMG 2903cd6ad05c1072258ac59b98ea6d8a V

U konkurenciji kadetkinja Amila Šahbegović je u kategoriji do 44 kilograma stigla do zlatne medalje. Ona je u prvom kolu savladala predstavnicu Srbije sa 31:10, u polufinalu je bila bolja od takmičarke iz Crne Gore sa 25:15, dok je finale takođe protiv Crnogorke riješila prekidom kod rezultata 11:6.

IMG 3a6501ced18b8879530e1fe5d85ec1e0 V

U konkurenciji kadeta Đorđe Živković je u kategoriji preko 65 kilograma osvojio srebrenu medalju.

IMG 6afef944213a696ac185bc3107579417 V

Bronznim medaljama su se okitili kadeti Aleksa Pelemiš (+65 kg) i Veljko Bošković (-37 kg), te pionir Jeremija Ćirković u kategoriji do 33 kilograma.

IMG c1452d160aa8f22f4c97c47e734ebeac V

Ovo je bio posljednji turnir ove sezone koja je bila izuzetno uspješna za tekvondoiste Zvornika.

IMG f59faf4b9e301ea1252696a8643a9839 V

Plan i program za narednu godinu je već napravljen, a u klubu očekuju još bolje rezultate.