СПОРТФУДБАЛ

Fudbaleri Budućnosti iz Pilice pobjedom protiv Borca iz Kozarske Dubice uključili se u trku za opstanak

20211106 143615

U derbiju začelja Prve lige RS fudbaleri Budućnosti iz Pilice savladali su Borac iz Kozarske Dubice sa 1:0 i na taj način se uključili u borbu za opstanak u prvoligaškom društvu. Bio je ovo drugi trijumf tima iz Pilice koji ima veliku važnost, jer je savladan direktni konkurent u borbi za opstanak.

20211106 150701

Domaći tim je bolje otvorio meč i u 4. minutu poslije kornera Milošević je šutirao ispred gola gostiju, ali je golman Bermudez dobro intervenisao. Pet minuta kasnije Lazarević je ubacio sa lijeve strane, Bermudez krtko odbio loptu na koju je natrčao Milovanović i šutirao sa sedam metara iskosa sa desne strane, ali je Mile Kovačević loptu glavom izbacio sa gol linije. Na visini zadatka gostujući golman je bio i u 11. minutu kada je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara pokušao Lazarević.

20211106 150744

Malo je nedostajalo da u 25. minutu Ivanović nakon ubacivanja Lazarevića pošalje loptu glavom u mrežu sa pet metara, međutim Bermudez je zaustavio taj udarac. Gosti su prvi put zaprijetili u 38. minutu kada je veliku šansu imao Krneta koji je šutirao sa petnaestak metara, ali je prečka bila saveznik domaćeg sastava, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

20211106 143714

U nastavku prvu priliku su imali gosti, ali je udarac Ilije Kovačevića u 47. minutu sa ivice šesnaestrca otišao pored gola. Domaći tim je uzvratio dvanaest minuta kasnije kada je odlične povratne lopte Lazarevića sa dvadesetak metara šutirao Jović, a Bermudez odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

20211106 150743

U 64. minutu Vučen je ubacio loptu u domaći šesnaesterac gdje je ona pogodila Ivanovića u ruku, a sudija Butulija pokazao na bijelu tačku. Najstrožiju kaznu je izveo Krneta koji je šutirao u lijevu stranu, a golman Radić pročitao njegovu namjeru i uhvatio mu ,,živu loptu“.

20211106 150842

Kazna za neiskorišteni jedanaesterac goste je stigla u 70. minutu. Slobodan udarac je izveo Marković, najviši u skoku pred gostujućim golom je bio Ivanović koji je loptu glavom sa sedam metara poslao u mrežu za veliko slavlje domaćih igrača i navijača. Bio je četvrti pogodak Ivanovića ove sezone.

20211106 150735

Malo je nedostajalo da gosti izjednače u 74. minutu, kada je Krneta šutirao, a stativa zaustavila njegov udarac. Do kraja meča Krezović je pokušao u 74. i 79. minutu, međutim Bermudez je oba puta bio na visini zadatka.