Završeno fudbalsko prvenstvo Srpske – rezultati proteklog sportskog vikenda

OSTALI SPORTOVI

Završeno je prvenstvo u Prvoj ligi Republike Srpske. Drina je u posljednjem kolu savladala ekipu Jedinstva iz Brčkog sa 5:1, ali je i kolo prije kraja obezbijedila opstanak u Prvoj ligi. Novi prvak je ekipa Rudar Prijedora, a ligu, kako sad stvari stoje, napušaju ekipe Podrinja iz Janje i Jedinstva iz Brčkog.

Odigrano je i posljednje kolo u Premijer ligi BiH. Kolo prije kraja Borac iz Banje Luke se okitio šampoinskom titulom, a ligu napuštaju Olimpik i Radnik iz Bijeljine.

Rezultati posljednjeg kola: Radnik-Široki Brijeg 0:2, Sloboda-Borac 0:0, Željezničar-Krupa 3:0, Tuzla siti- Zrinjski 1:2, Mladost-Velež 0:1, Olimpik-Sarajevo 0:3 (dodijeljeno).

U Dugoj ligi Republike Srpske za prvaka, Budućnost je u Milićima savladala domaću ekipu sa 4:3, Vlasenica je salavila u Višegradu nad ekipom Drina HE sa 6:0, a Guber je u Srebrenici igrao neriješeno sa Ilićkom 01, 1:1.

U Bratuncu je u ligi za opstanak Bratstvo igralo 1:1 sa Jedinstvom iz Broca.

Mladi košarakaši Zvornik basketa, plasirali su se u finale Viba lige /Uduženja za unapređenje košarke/ u kategoriji 2008. i 2009. godišta. Trener ekipe Dejan Gajić je rekao da su se dječaci dobro pokazali i igrali lijepo za oko. Oni su kao klub ispunili zacrtani cilj pred početak lige, ali će dati sve od sebe na se okite najsjajnijim odličjem što znači da osvoje prvo mjesto u ligi.

Vaš Shooter!

Takmičari Tekvondo kluba Zvornik, učestvovali su ovog vikenda na turniru Kozara open, na kome su osvojili dva zlata i jedno srebro. Zlatne medalja osvojili su Amila Šahbegović i Veljko Bošković, dok se srebrnom medaljom okitila Nikolina Čonjić. Šahbegovićeva je progalašena za najbolju kedetkinju, a Bošković za najboljeg kadeta turnira.