БОРИЛАЧКИ СПОРТОВИ

Dominacija džudistkinja „Sokolova“ na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i poletarce – sestre Popović upotpunile rezultat seniorskim titulama

seniorke1

Na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i poletarce održanom 14. marta u Banjoj Luci takmičarke Džudo kluba „Sokolovi“ iz Zvornika pokazale su zavidnu spremnost i u ukupnom plasmanu zauzele prvo mjesto u konkurenciji seniorki, a treće mjesto u konkurenciji poletarki.

Pojedinačno, takmičarke „Sokolova“ ostvarile su sljedeće  rezultate: Marija Jokić, prvakinja Republike Srpske, Marija Kovačević prvakinja Republike Srpske, Valentina Dragić vicešampionka Republike Srpske, Sofija Todorović bronzana na prvenstvu Republike Srpske.

161223236 212504227329794 7438318483117892014 n

Na ovom prvenstvu su nastupili takmičari iz skoro svih 40 klubova iz Republike Srpske. Ove četiri djevojke su se pridružile svojim seniorskim kolegama iz kluba i plasirale se na prvenstvo BiH, koje će sljedećeg vikenda biti održano u Lukavcu.

– Sljedeceg vikenda idemo na Prvenstvo BiH u Lukavac, gdje očekujemo da ponovimo ove reuzultate – dodao je jedan od trenera ovih djevojaka Đorđe Jokić, koji je i sekretar Džudo kluba „Sokolovi“.

Ovom uspjehu „Sokolova“ značajno su doprinijele sestre Nikolina i Sandra Popović, koje su u seniorskoj konkurenciji osvojile zlatne medalje u kategoriji -48 kg, odnosno -52 kg, Nikolina je ostvarila tri pobjede iponom i na taj način došla do šampionske titule, dok je njena sestra Sandra imala meč manje, ali je u finalu pobijedila sjajnu takmičarku Miu Zurovac, koja je visestruka šampionka Republike Srpske i BiH.

U odličnom rezultatu seniorki učestvovale su Magdalena Zekić, osvojivši bronzanu medalju u najmasovnijoj ženskoj kategoriji -57kg, Savić Andrea u kategoriji -78 kg i Anastasija Memedović, koja je osvojila peto mjesto.

161243194 1652403021626373 857276553724571254 n

Pored djevojaka i muškarci su ostvarili zapažen rezultat u seniorskoj koknurenciji. Jovan Erdelić je osvojio bronzanu medalju u kategoriji -73, u kojoj bude u prosjeku od 20 do 30 takmičara, dok su Marko Rosuljaš i Bogdan Vuković zauzeli peto mjesto u svojim kategorijama do -60 kg, odnosno -66 kg.

– Napominjemo da su svi takmičari po godinama juniori odnosno kadeti i da njihovo vrijeme u punom kapacitetu tek dolazi – istakli su u klubu.

„Sokolovi“ među tri najbolje ekipe u generalnom plasmanu za 2020.godinu

Zahvaljujući odličnim rezultatima, „Sokolovi“ su se našli među tri najbolje ekipe u generalnom plasmanu za 2020. godinu. Iako zbog registracije nisu nastupili na dva prvenstva, zauzeli su visoko treće mjesto. U tabeli su prikazani bodovi sa svih zvaničnih prvenstava Republike Srpske u 2020. godini te rezultati ostalih džudo klubova iz Republike Srpske u istom periodu.