Теквондоисткиња Марија Јокић златна на ,,Еуропеан мулти гамес“, једном од најјачих европских такмичења
Теквондоисткиња Марија Јокић златна на ,,Еуропеан мулти гамес“, једном од најјачих европских такмичења

Теквондоисткиња Зворника Марија Јокић освојила је златну медаљу у јуниорској конкуренцији на ,,Еуропеан Мулти Гамес“, једном од најјачих турнира у Европи, што јој је донијело пласман на четврто мјесто на ранг листама.

Као први носилац тековндоисткиња Зворника је била слободна у првом колу, а онда је у четвртфиналу савладала Румејну Мерсимек из Турске са 2:1. У полуфиналу је Јокићева савладала петог носиоца Елифназ Косеоглу из Турске са 2:0. Противница у финалу је била Теа Вагсаедер из Норвешке и коју је наша такмичарка савладала са 2:1.

Ово је друго велико злато за Јокићеву у посљедњих петнаест дана, јер је у Бугарској на Европском клупском првенству освојила прво мјесто.
Ове сезоне пред теквондоисткињом Зворника је још је неколико великих такмичења, а најбитније је Европско првенство које се одржава у Естонији крајем августа.
ИнфоБирач
Преузимање дијелова текста или текста у цјелини је дозвољено, али уз обавезно навођење извора и уз постављање линка ка изворном тексту на www.infobirac.net


