АКТУЕЛНОСРПСКА И СРБИЈА

Додик остаје предсједник странке: Основни суд у Бањалуци одговорио на захтјев Сене Узуновић

dodik nasa 1024x982 3

 


Основни суд у Бањалуци раније је донио правоснажно рјешење по питању захтјева да се Милорад Додик избрише из регистра као предсједник СНСД, чиме је одбијен захтјев Сене Узуновић, судије Суда БиХ, потврђено је за Српскаинфо из Основног суда у Бањалуци.

Подсјећамо, Сена Узуновић поново је 27. фебруара послала нови допис и затражила од Основног суда у Бањалуци да Додика избришу из регистра као предсједника странке.

Основни суд у Бањалуци је у одговору Суду БиХ навео да је овај суд у трочланом вијећу донио рјешење према којем Додик остаје предсједник странке, а које је правоснажно од 25. децембра прошле године.

646997068 1529122172553367 2175487021633083441 n

Како сазнајемо, рјешење је јутрос послато у Суд БиХ.

 – На допис Суда Босне и Херцеговине којим је указао Основном суду у Бањалуци да до данас није одлучено о захтјеву ЦИК БиХ да изврши правне посљедице осуде из правоснажне пресуде којом је Суд БиХ осудио бившег предсједника Републике Српске, овај суд је одговорио и доставио правоснажно рјешење овог суда којим је трочлано вијеће одлучило о захтјеву ЦИК БиХ. Наведени одговор и примјерак правоснажне одлуке је данас послан из овог суда – наводи се у одговору Основног суда у Бањалуци за Српскаинфо.

(Извор: Српскаинфо)