Protest građana zbog podvođenja maloljetnica u Tuzli

Stotine građana Tuzle izašli su u prostestnu šetnju pod sloganom „Šetnja za pravdu, istinu i dostojanstvo“, nekoliko dana nakon hapšenja osam osumnjičenih za trgovinu ljudima, seksualno iskorištavanje i navođenje maloljetnica na prostituciju.
Prema prvim navodima, žrtve su bile maloljetne djevojčice iz Doma za djecu bez roditeljskog staranja u Tuzli. One su, kako se navodi, bile izložene seksualnom nasilju.
Među uhapšenima su i visokopozicionirani policajci i univerzitetski profesori.
Zbog toga je neformalna grupa građana i aktivista danas organizovala proteste kada su se okupili ispred Doma za djecu bez roditeljskog staranja u Tuzli i krenuli put Tužilaštva Tuzlanskog kantona sve do Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona uzvikujući: „Ostavke“.
Organizatori ističu da protesti nisu politički već da traže odgovornost i stroge kazne za odgovorne.
Mirni protest protekao je bez incidenata, a policija je obezbjeđivala skup.
(BN) Foto: BN



