AKTUELNOZVORNIK

Sto mališana iz pripremnih odjeljenja posjetilo vrtić u Zvorniku

IMG 2887

 

U okviru projekta „Putovanjem do prijateljstva“ sto mališana iz svih pripremnih odjeljenja posjetilo je Zvornik u organizaciji vrtića „Naša radost“, uz podršku Gradske uprave Zvornika, direktora Doma omladine, Đorđa Deurića i direktorice vrtića, Maje Soro.

 – Projekat se rodio kao ideja stručnih saradnika u vrtiću, pedagoga Jelene Bojanović i logopeda Dajane Savić, koje su željele ovom inicijativom da povežu mališane iz različitih sredina i da im pruže podršku u razvoju socijalnih i emocionalnih vještina, kao i da podstaknu osjećaj zajedništva među djecom. Mališani su imali isplaniran sadržajan dan u Zvorniku. Gledali su predstavu „Zdrava ishrana“ u Domu omladine, koju su za njih pripremile vaspitačice Nataša Ristić, Slađana Mićić, Zorana Srećković i Aleksandra Janković, koje su svojim posebnim angažovanjem doprinijele da se djeca zabave i nauče nešto novo. Nakon predstave, odgledali su crtani film na bioskopskom platnu, a potom su se uputili u vrtiće da se upoznaju sa svojim drugarima i da provedu zajedničko vrijeme u igri, što je doprinijelo tome da djeca stvore nova prijateljstva, čime je početna ideja ostvarena na najbolji mogući način – navode iz vrtića.

 – Projekat ne samo da je podstakao međusobno razumijevanje i prijateljstvo među djecom, već je doprinio međugradskom povezivanju, čime su se više nego ikada otvorila vrata sjajnoj budućnosti za sve učesnike – ističu iz vrtića.

497546416 1255857913213129 4283498879807498683 n

(Info Birač)