АКТУЕЛНОЗВОРНИК

Деценија туге и опомене – Прије десет година убијен полицајац Драган Ђурић у нападу на полицијску станицу у Зворнику

dragan djuric 29042015

 

У Зворнику ће данас бити одата почаст полицајцу Драгану Ђурићу (47) убијеном у терористичком нападу на Полицијску станицу који је прије десет година извршио вехабија Нердин Ибрић (24) из зворничког насеља Кучић Кула.

Помен и полагање вијенаца код спомен-плоче испред Полицијске управе Зворник планирани су за 9.30 часова, најављено је из Министарства унутрашњих послова (МУП) Републике Српске.

У Скупштини града Зворника у 10.00 часова почеће округли сто о теми “Тероризам као облик угрожавања безбједности”. Изјаве за новинаре планиране су у 10.20 часова.

553f3ba2 2d8c 4f9c a541 4b24b0094cfb zvornik 888

Ибрић је 27. априла 2015. године извршио терористички напад у којем је убио полицајац Драгана Ђурића, а ранио полицајце Стеву Миловановића и Жељка Гајића.

Напад се догодио око 19.00 часова, у вријеме примопредаје смјене у Полицијској станици Зворник.

Ибрић се довезао испред Полицијске станице у аутомобилу “голф два” и уз поклич “Алаху екбер” упао у Полицијску станицу и почео да пуца из пушке такозване “пумпарице”.

У размјени ватре терориста је убијен.

ИнфоБирач