AKTUELNOBORILAČKI SPORTOVIZVORNIK

Sandiću srebrno odličje na međunarodnom turniru u Njemačkoj

viber image 2025 04 21 16 05 26 884

 

Nastupivši za omladinsku reprezentaciju Srbije, bokser Petar Sandić osvojio je srebrnu medalju na prestižnom Međunarodnom turniru „Viking boks kup 2025“, održanom od 17. do 21. aprila u Njemačkoj. Sandić je nastupio u poluvelter kategoriji (do 63,5 kilograma).

Sportska sreća, iskustvo i dominantna podrška domaće publike u finalu presudili su u korist Andreja Damaskina člana lokalnog Boks kluba „Viking” i nemačkog reprezentativca.

Besprijekoran u kvalifikacijama, Petar je perfektnim nastupom savladao u polufinalnom meču Aleksandra Diterlea, a dan ranije jednoglasnom odlukom sudija i Amina Vadija, dvojicu predstavnika Nemačke.

 – Zadovoljan sam Petrovim nastupom na turniru koji će mu, siguran sam, biti od velikog značaja za njegov dalji razvoj. Na prvim mečevima u omladinskom uzrastu, Petar je pokazao veliki potencijal i u budućnosti možemo očekivati velike rezultate od njega – istakao je trener i osnivač BK „Obilić TRB“ Mirko Ždralo.

IMG 0f57314c777c05adb7f3a180f38bf25f V

Foto: Bokserski klub „Obilić TRB”