Акција добровољног давања крви припадника Полицијске управе Зворник

Из Полцијске управе Зворник пријавила су се 42 полицијска слубеника да данас и сутра дарују крв у зворничком Одејељњеу трансфузијске медицине Републике Српске, поводом 4. априла – Дана Полиције Републике Српске.
Инспектор Сектора полиције у Полицијској управи Зворник Владан Лазић рекао је новинарима да Министарство унутрашњих послова Републике Српске, поводом обиљежавања 4. априла – Дана полиције Републике Српске традиционално организује акцију доборвољног даривања крви, на коју се пријави одређен број полицијских службеника.
„Уважавајући потребе зворничког Одјељења за трансфузијску медицину Републике Српске, за ову акцију пријавила су се 42 припадника Полицијске управе Зворник“, рекао је Лазић и нагласио да већи број полицијских службеника редовно дарује крв, односно да су ову драгоцијену течнос даривали више десетина пута.
Он је истакао да је повећан број младих полицијских службеника који се, по узору на старије радне колеге, одазвају овим и сличним акцијама које проводи МУП Републике Српске.

Према његовим ријечима, даривајући крв онима којима је неопходно потребна предстваља изузетну прилику да полицијски службеници, поред обављања редовних послова у служби грађана, покажу и хуману страну ове професије.
Шеф Службе за трнасфузијску медицину Републике Српске у зворничкој болници Владимир Дражић рекао је да се велики број припадника Полицијске управе Зворник сваке године по неколико пута одазива акцијама дбровољног давња крви што залихе крви одржава у периодима несташица на задовољавајућем нивоу.
„Ово је управо период када имамо одређених несташица, прије свега у негативним дозама крвних група, односно март и април су мјесеци када имамо многобројне акције и по школама, радним организацијама и установама што доприноси одређеном нивоу залиха“, рекао је Дражић.
Он је изразио очекивања да ће и у првој половини априла бити организовано неколико акција и да ће се на тај начин обезбиједити довољне количине крви за наредни период.
(Инфо Бирач)


