AKTUELNOZVORNIKREGION I SVIJET

Zvornički srednjoškolci i ove godine sa dva projekta učestvuju na Sajmu turizma u Sloveniji

skola zardinjere 1

 

Učenici zvorničkog SŠC „Petar Kočić“ učestvovaće sa dva projekta na Sajmu turizma, koji se održava 29. januara u Ljubljani.

Kako su naveli iz škole, pored nastupa na Sajmu turizma učenici i profesori će u Sloveniji boraviti tri dana kao gosti Srednje škole „Srečko Kosovel“ sa kojom sarađuju od 2007. godine.

 – Mi smo već 19 godina prisutni na Sajmu turizma, a isto toliko traje i naša saradnja sa Srednjom školom „Srečko Kosovel“ iz Sežane. Samo u periodu pandemije kovida nismo išli na sajam već smo projekte predstavljali onlajn. Drago nam je da naše prijateljstvo i dalje traje te ćemo nakon učešća na Sajmu turizma biti gosti učenika i profesora iz Sežane sa kojima ćemo obići najvjerovatnije Bled i Trst. Ujedno, delegacija lokalne uprave, kao i učenici, profesori i direktor škole iz Sežane posjetiće Zvornik u aprilu – rekla nam je direktorica škole Biljana Pisić.

Ona je pozvala sugrađane da svojim glasovima podrže projekte učenika „Kriva Drina“ i „Upoznaj Zvornik kroz običaje i tradiciju“.

331345907 591577342416355 708627120190898311 n

 – U ova dva projekta aktivni su bili učenici koji su zaista izrazili želju da rade projekte i da idu na sajam. Tu su i naši najbolji učenici, Danilo Birčaković, Lazar Petković i Pavle Gurdeljević koji učestvuju u brojnim školskim aktivnostima i takmičenjima. Pozivam sve naše sugrađane da svojim glasovima podrže njihove projekte jer promovišu kulturu, tradiciju, i uopšte Grad Zvornik i Republiku Srpsku – istakla je Pisićeva.

Učenici će kao i ranijih godina biti smješteni kod svojih vršnjaka, a na put kreću 28. januara uveče, a povratak je predviđen 1. februara u jutarnjim časovima.

Pored Zvorničana, za učešće na Sajmu turizma, čiji je ovogodišnji moto ili tema „Tradicija je u modi“, prijavljeno je još 26 projekata škola iz Hrvatske, Srbije, Italije i Slovenije.

Za projekte zvorničkih srednjoškolaca, koje predvode profesori Andrijana Slavkić i Miljan Vlačić, možete da glasate na sljedećem linku: https://turisticna-zveza.si/video-glasovanje/vec-znanja-za-vec-turizma-tradicija-v-trendu pod rednim brojevima 20. i 21.

(Info Birač)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *