VSTS suspendovao Olgu Pantić glavnog tužioca Okružnog tužilaštva u Bijeljini

Olga Pantić, glavni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, privremeno je udaljena sa ove funkcije – odlučila je Prvostepena disciplinska komisija Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH (VSTS).
Ova odluka je donijeta juče nakon što je protiv Pantićeve podignuta disciplinska tužba.
– Prvostepena disciplinska komisija donijela je odluku kojom je glavnog tužioca Olgu Pantić privremeno udaljila od vršenja dužnosti glavnog tužioca i tužioca Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini počev od 22. oktobra 2024. godine – navode u VSTS.

Kako tvrde naši izvori iz VSTS stranke su telefonski obaviještene o suspenziji, a odluka će tokom dana biti izrađena i poslata strankama.
Podsjetimo, Odjeljenje disciplinskog tužioca (UDT) VSTS je prošle sedmice podigao disciplinsku tužbu protiv Pantićeve.
Istraga je pokrenuta na osnovu više pritužbi i prijava koje su protiv Pantićeve podnesene VSTS-u.
Izvor: BN TV


