AKTUELNOZVORNIK

Mještani Petkovaca, Šetića i Klise muku muče bez vode – Tomić: Problem izazvan sušom, krenućemo u punjenje bunara

Untitled 2

 

Stanovnici sela Šetići, Petkovci i Klisa vraćeni su u srednji vijek, jer za njih normalno vodosnabdijevanje postaje misaona imenica, piše portal Drina media.

 – Tropski talas pored Drine bio je nepodnošljiv, a zamislite kako je bilo žiteljima ovih sela bez vode. Stanovnici pomenutih sela imaju ugovor sa komunalnim preduzećem o neometanom vodosnabdijevanju i tvrde da redovno plaćaju, ali vode nemaju. Rijetko se dešava da voda dođe, i to obično u jutarnjim časovima, kada ukućani dežuraju i skupljaju vodu u posude kako bi narednih dana imali za ličnu higijenu, tvrdi jedan od stanovnika Šetića. Iz Klise poručuju da su ranije imali svoj bunar, svoje pumpe za vodu, čak i rezervne, te voda nikada nije bila problem. Međutim, nakon preuzimanja bunara od strane komunalnog preduzeća, voda je odvedena u susedna sela, a bunar nije produbljen. Suša je dodatno pogoršala situaciju, dovodeći do toga da tri sela nemaju vodu. U gradovima se pune bazeni, voda se prosipa na sve strane, dok ljudi samo nekoliko kilometara od grada maštaju o osnovnim higijenskim uslovima za život. Gradska uprava mora ozbiljno da shvati ovaj problem i obezbijedi neometano vodosnabdijevanje za sva sela, jer će i ono malo ljudi što je ostalo na selu otići – stoji u tekstu.

456566203 950132270469305 3213893654983508110 n
Vaš Shooter – Zvornik!

Jovan Tomić, direktor AD „Vodovod i komunalije“ iz Zvornika kaže da već dvadesetak dana imaju problem u ovim selima.

 – Tačno je da smo mi preuzeli taj vodovod, ali stanje na njemu nije bilo dobro. Ova sela se snabdijevaju iz tri bunara, ali je zbog suše voda u njima na minimumu ili je nema. Svjedoci smo da je Sapna presušila i da je nivo podzemnih voda možda i najniži u posljednjih stotinu godina. To se vidi i po rijeci Hoči, Drini. Mi smo probali sa cisternama da dopremimo određene količine vode, ali je teško uraditi pravednu raspodjelu kada su Petkovci najniži, Šetići negdje na sredini, a Klisa je najviša. Stoga ćemo iznajmiti još jednu cisternu i probati da punimo ove bunare kako bismo obezbijedili da ljudi imaju vodu – rekao je Tomić.

Nedavno smo pisali i da mještani naselja Androvići nemaju vodu te da se teško snalaze da obezbijede vodu za piće i higijenu, te za pojenje stoke. 

viber image 2021 09 20 21 48 52 700 1536x1510 1

(Izvor: Drinamedia, Info Birač)

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *