У Зворнику потписани уговори са послодавцима о суфинансирању запошљавања незапослених лица

У Великој сали Градске управе данас су потписани уговори са 30 послодавца којима су одобрена средства по Правилнику о подстицајима у привреди и Јавном позиву за додјелу средстава из буџета Града Зворника за суфинансирање запошљавања незапослених лица у 2024. години.
Након потписивања уговора, градоначелник Бојан Ивановић се захвалио послодавцима који су исказали интерес за програм запошљавања.

– Ми смо потписали уговоре са 30 послодаваца који су исказали потребу за запошљавањем по програму Градске управе. Посао ће на овај начин добити 47 наших суграђана. Захвални смо послодавцима који су дио овог пројекта који је само први дио програма запошљавања јер ћемо за неколико дана потписати и уговоре о подстицајима за самозапошљавање. У том пројекту су 24 правна лица и предузетничке радње, те ће укупно око 80 људи добити посао кроз оба програма чија је укупна вриједност 235.000 КМ. Циљ нам је да створимо бољи предузетнички амбијент како би се наши суграђани запослили – рекао је Ивановић и додао да је програмом предвиђено издвајање 800 КМ мјесечно по раднику за период од шест мјесеци за раднике са средњом стручном спремом, а 12 мјесеци за оне са вишом стручном спремом.
Кроз програм самозапошљавања корисницима ће бити уплаћено по 6.000 КМ.
В.д. начелника Одјељења за привреду и друштвене дјелатности истакла је да је у Зворнику регистровано око 900 предузетничких радњи.
– Овим програмом ће број предузетника бити повећан за 24, а највише их је у области занатства и услужних дјелатности – навела је Милићева.

(Инфо Бирач)


