Regionalna liga Republike Srpske grupa Istok – Napredak (DŠ) u narednom kolu ovjerava plasman u drugoligaško društvo

U 28. kolu Regionalne lige Republike Srpske grupa Istok, fudbaleri Napretka su remizirali protiv Mladosti iz Velike Obarske i dva kola prije kraja imaju prednost od četiri boda nad prvim pratiocem iz Ljeskovca. U slučaju da u narednom kolu savladaju Brezik pred svojim navijačima, ostvariće plasman u viši rang takmičenja.
U duelu Šekovića i Tabanaca domaći sastav je slavio sa 2:1, a strijelci su bili Ninić u 34. i Filipić u 37. minutu za domaće, dok je za goste pogodio Jokić u 49. minutu susreta.
U Derventi je Birač slavio protiv Lokanja rezultatom 3:1. Za domaće strijelci su bili Dukić u 45. i 52. i Dimitrić u 85. minutu, dok je za goste pogodak postigao Đukanović u 17 minutu.

U komšijskom derbiju Trnovica i Podrinje iz Tršića su odigrali 2:2. Goste je u 7. minutu doveo Gligor Aćimović, a izjednačio je u 42. Mićić. Domaći okreću rezultat u 62. minutu preko Mašanovića, a konačnih 2:2 postavlja Vidović u 68. minutu.
Na gostovanju u Velikoj Obarskoj ekipa Napretka iz Donjeg Šepka odigrala je 2:2 protiv domaće Mladosti. U 25. minutu Spasojević je doveo domaće u vođstvo, ali gosti okreću preko Stojanovića u 73. i Jankovića u 78. minutu. Konačan rezultat postavio je Đokić u 84. minutu i donio bod svom timu.
InfoBirač


