Зворник: Отворена Међународна изложба паса у Зворнику

У организацији Регионалног кинолошког друштва „Канис“, у Зворнику је данас отворена Међународна изложба паса свих раса на којој су наступили узгајивачи паса из Русије, Финске, Србије, Хрватске, Републике Српске и ФБиХ.
Владимир Стевановић, предсједник Регионалног кинолошког удружења „Канис“ из Зворника истакао је да данас одржава међународна изложба CACIB и специјалка друге групе.
– Данас је пријављено 235 паса те смо веома задовољни одзивом излагача, поготову ако се узме у обзир да се одржавају двије изложбе у Србији, те да је недавно одржано свјетско првенство у Загребу. Веома је важно да су излагачи задовољни организацијом и амбијентом – рекао је Стевановић.

Изложбу је званично отворио градоначелник Зворника Бојан Ивановић.
– Ово је прелијепа манифестаицаја која се одржава у склопу обиљежавања Дана града Зворника и која привлачи велики број љубитеља паса, али и гостију из неколико земаља. Град је увијек стајао иза ове манифестације и наставиће да је подржава и даље. Наравно, ништа од овога не би било у Зворнику да није организатора Друштва „Канис“, којима смо захвални за организацију једне овакве манифестације – истакао је Ивановић.
Делегат такмичења и међународни кинолошки судија Ведран Божичковић похвалио је организацију такмичења и истакао да је одзив одличан.
– Зворник је традиционално добар домаћин у лијепом амбијенту. Манифестација се одржава по одобрењу Кинолошког савеза Републике Српске који има више изложби и јако добро ради свој посао. Мислим да смо по томе препознатљиви – каже Божичковић.
Из Хрватске је на изложбу дошао Марко Николић који ће се представити са двије њемачке доге и још два пса, од којих је један актуелни свјетски првак.
– Чули смо да је организација такмичења у Зворнику одлична, амбијент поред ријеке невјероватан, а конкуренција јака те смо се одлучили да учествујемо. Први утисци су заиста одлични – рекао је Николић.
(Инфо Бирач)


