Представници Црвеног крста слаткишима обрадовали малишане у Дјечијем вртићу ,,Наша радост“

Представници Градске организације Црвеног крста Зворник посјетили су данас зворнички Дјечији вртић „Наша радост“ и обрадовали малишане слаткишима, васпитно образовним материјалима и играчкама.
Секретар Градске организације Црвеног крста Зворник Дана Мићић рекла је да су малишанима истовремено уручене и чланске књижице Црвеног крста као будућим акивистима и волонтерима ове хумане организације.

Она је додала да су малишанима уручени слаткиши, сокови, материјали за цртање, свеске, оловке, играчке и остале васпитно образовне ствари.
– Сарадњом са Дјечиним вртићем ,,Наша радост“ желимо да малишанима приближимо Црвени крст, да знају која је његова улога да би у наредном периоду као основци, средњошколци и одрасли људи помагали онима којима је помоћ потребна – рекла је Мићићева.
Мићићева је нагласила да је ова младост темељ и будућност нашег друштва која ће да шири доброту, хуманост и све оно што је везано за развој заједнице на позитивним друштвеним односима.

Истичући да је посјета Дјечијем вртићу уприличена у оквиру Недјеље Црвеног крста од 8. до 15. маја, Мићићева је рекла да ће представници и активисти Црвеног крста обићи данас и неколико породица које су у стању социјалне потребе.
– Осим посјете тим породицама, дијелимо одјећу, храну и брашно у просторијама Црвеног крста, као и друге актиовности које су у оквиру дјеловања ове организаицје – рекла је Мићићева и подсјетила да су прије пар дана у Породилишту Болнице Зворник уручили породиљама и новорођенчадима беби пакете.

Она је истакла да се у школама одржавају предавња о значају Црвеног крста и дијели потребан васпитно-пропагандни материјал.
ИнфоБирач


