April – mjesec čistoće: Od ponedjeljka aktivnosti u školama i vrtiću

Od ponedjeljka, 8. aprila u dječijem vrtiću „Naša radost“, svim osnovnim i srednjim školama na području Zvornika počeće aktivnosti u okviru kampanje „April – mjesec čistoće“.
U narednih mjesec dana predstavnici Komunalne policije i Odsjeka za upravljanje razvojem i međunarodnu saradnju održaće predavanja o važnim ekološkim temama za osnovce i predškolce.
Učenici i mališani iz vrtića realizovaće različite akcije čišćenja i uređenja školskih dvorišta, ozelenjavanja zajedničkih prostorija, rasađivanja cvijeća i sadnje stabala voća. Kako su najavili iz Dječijeg vrtića „Naša radost“, mališani će izvesti priredbu na platou ispred OMŠ „Vojin Komadina“, dok će u svim školama biti organizovana predavanja na časovima odjeljenske zajednice.
Ekološka zaštita životne sredine treba da predstavlja trajnu obavezu svih članova društva. Zdrava životna sredina je osnov za očuvanje ljudske egzistencije i bitan faktor za nivo života stanovništva.

(Izvor: Grad Zvornik)


