AKTUELNOZVORNIKSRPSKA I SRBIJA

Vlada ograničila cijenu bijelog hljeba težine 600 grama na 1,90 KM – Trivić: Vlada je nervozna, proizvodićemo ono što se isplati

213227

 

Ministar trgovine i turizma Srpske Denis Šulić rekao je da je Vlada Republike Srpske utvrdila danas da maksimalna maloprodajna cijena bijelog hljeba težine 600 grama proizvedenog od brašna tip 500 bude 1,90 KM, prenio je RTRS.

Dodao je da je odluka o propisivanju mjere neposredne kontrole cijena donesena s ciljem zaštite standarda stanovništva.

– Pratićemo provođenje uredbe na terenu. Jedna od ideja je da se sarađuje sa pekarskom industrijom i da se unapređuje saradnja – rekao je Šulić nakon sjednice Vlade Srpske i podsjetio da je Vlada Srpske u procesu dodjele brašna socijalno ugroženim kategorijama stanovništva.

viber slika 2024 02 20 21 07 15 292 1

O ovoj odluci oglasio se i predsjednik Udruženja pekara Republike Srpske Saša Trivić.

 – Pekari će proizvoditi ono što im se isplati, a ono što im se ne isplati neće ni proizvoditi, rekao je „Glasu Srpske“ Trivić komentarišući današnju odluku Vlade Srpske da maksimalna maloprodajna cijena bijelog hljeba težine 600 grama proizvedenog od brašna tip 500 bude 1,90 KM.

– Svako treba odlučiti hoće li u svom asortimanu proizvoda imati taj hljeb ili neće. Odluke Vlade Srpske se moraju poštovati  – kazao je Trivić.

Naveo je da su sa ministrom trgovine i turizma Republike Srpske Denisom Šulićem imali korektne razgovore.

– Dogovorili smo se da ćemo raditi na rješenju u izradi nekog specijalnog socijalnog hljeba, ali očito da je Vlada bila nervozna pa je brzo donijela odluku, koju ćemo u svakom slučaju poštovati – poručio je Trivić.

Naglasio je da su i danas provjeravali cijene hljeba u sve i jednom tržnom centru, te dodao da se na njihovim policama može naći hljeb koji je jeftiniji i od 1,90 maraka.

(Izvor: RTRS, Glas Srpske)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *