Servisne informacije 25.2.2024.

Na području koje operativno pokriva PU Zvornik, u protekla 24 časa, evidentirana su tri krivična djela, dva u Zvorniku, a jedno u Šekovićima, te jedan slučaj narušavanja javnog reda i mira u Zvorniku.
U istom periodu, desile su se četiri saobraćajne nezgode, u Osmacima, kada su tri lica povrijeđena, Vlasenici, Zvorniku i Srebrenici, u kojima je pričinjena materijalna šteta.
U porodilištu JZU „Bolnica Zvornik“ rođena su tri dječaka.
Pripadnici Službe profesionalne vatrogasno-spasilačke jedinice iz Zvornika imali su mirnu noć.

Prema podacima iz „Elektro-Bijeljine“, na području TJ Zvornik, TJ Vlasenica i TJ Bratunac danas neće biti planiranih isključenja električne energije.
– Mjestimično gusta magla jutros smanjuje vidljivost i usporava vožnju na dionicama uz riječne tokove Vrbasa, Save, Sane, Bosne i Drine, posebno na području Doboja i Gradiške. Kolovozi su mokri i klizavi na većini puteva u RS, a upozoravamo i na učestale odrone. Savjetujemo maksimalno opreznu vožnju, prilagođenu stanju i uslovima na putu. Izbjegavajte rizična preticanja i ne krećite na put bez zimske opreme – saopštili su iz AMS RS.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno oblačno vrijeme sa kišom, jače padavine se očekuju u Hercegovini, a slab snijeg na višim planinama.
Jutros će se kiša postepeno širiti od juga ka sjeveru i zapadu, dok će na sjeveroistoku ostati pretežno suvo i najtoplije, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Minimalna temperatura vazduha iznosi od četiri do osam, na jugu oko 10, u višim predjelima od jedan, a maksimalna će biti od devet na jugozapadu do 17 na sjeveroistoku, u višim predjelima od četiri stepena Celzijusova.
Duvaće slab i promjenljiv vjetar, na jugu umjeren do jak južnih smjerova.
Info Birač
FOTO: Ilustracija, Zvornik – Info Birač



