У акцији „Sparatcus“ ухапшено више лица – активности спроведене у Бањалуци, Зворнику и Источном Сарајеву

МУП Републике Српске саопштио је да полицијски службеници Управе за организовани и тешки криминалитет под надзором поступајућег тужиоца Тужилаштва БиХ, спроводе оперативну акцију кодног назива „Spartacus“, пише Српскаинфо.
У оквиру акције ухапшено је више осумњичених који се доводе у везу са извршењем кривичних дјела у области организованог криминалитета.
– Наведене активности се реализују на подручју Бањалуке, Источног Сарајева и Зворника, ради проналаска предмета и трагова који се доводе у везу са организованом криминалном групом која је дужи временски период на подручу више градова у Републици Српској и БиХ, извршила кривична дјела организовани криминал у вези са кривичним дјелима неовлаштени промет опојних дрога, прање новца и кривичног дјела фалсификовање исправе.
У предмету се користе и докази и сазнања прибављена из апликација „SKY“ и „ANOM“.

(Извор: Српскаинфо)


