U Srebrenici dva lica lišena slobode zbog KD „Izazivanje opšte opasnosti“

Policijski službenici Policijske stanice Srebrenica su identifikovali i lišili slobode dva lica inicijala G.A. i N.G. iz Srebrenice zbog postojanja osnova sumnje da su počinila krivično djelo „Izazivanje opšte opasnosti“, saopšteno je iz PU Zvornik.
– Postupajući po saznanjima da je 06.01.2024. godine, u mjestu Potočari, opština Srebrenica došlo do pucanja iz vatrenog oružja iz vozila u pokretu koje se nalazilo u koloni koja je pratila Badnjak, policijski službenici su utvrdili da je u navedenom događaju lice G.A. pucalo iz signalnog pištolja, koji je uz potvrdu oduzet, dok je lice N.G. upravljalo navedenim vozilom. O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Bijeljini, koji je naložio dostavljanje izvještaja o počinjenom krivičnom djelu. Slijedi dalji rad na dokumentovanju događaja. Policijska uprava Zvornik još jednom poziva građane da se uzdrže od ovakvih vidova ponašanja i da praznike dočekuju i obilježavaju dostojanstveno i u miru – stoji u saopštenju.

(Info Birač)


