АКТУЕЛНОЗВОРНИК

,,Нећемо дозволити никакво тровање ваздуха“ – Народни фронт позвао Зворничане да им се придруже у борби против спаљивања отпада у ,,Алумини“

Alumina

 

Тајкунска глад и похлепа већ одавно немају границе. Након што су отели, покрали и раскућили сву земљу и фабрике Републике Српске, изгледа да су нашли начин и ваздух да нам отму, јер више ништа и није остало.

То су поручили из Градског одбора Народног фронта Зворник поводом информације да компанија „Алумина“ д.о.о. планира да користи РДФ гориво направљено из комуналног и индустријског отпада увезеног из Европске уније.

Наиме, компанија „Алумина“ д.о.о. планира да уз, угаљ, који већ користи за загријавање фабрике, ложи и РДФ гориво, које се добија из комуналног и индустријског отпада, а поред папира, пластике, гуме, текстила и дрвета, ово гориво садржи и тешке метале.

-Небо је свачије власништво и тако мора остати. Без обзира на ту неку студију, јасно је да постоји велика опасност да Зворник постане град са огромном стопом загађености ваздуха. Они који сматрају да та спалионица отпада у нашем граду није штетна, нека одговоре на једноставно питање: зашто се онда тај отпад не спаљује у држави у којој је направљен, него се довози у наш град – питају из Градског одбора Народног фронта Зворник.

Из овог Одбора поручују грађанима Зворника да ће се чврсто супротставити овој одлуци компаније „Алумина“.

-Нећемо дозволити никакво тровање нашег ваздуха! Позивамо све грађане Зворника да нам се придруже у овој борби и активностима које ћемо предузети како бисмо колико – толико сачували здравље људи у Зворнику – кажу у НФ.

Извор: Српска инфо