АКТУЕЛНОЗВОРНИКОСТАЛИ СПОРТОВИСПОРТСПОРТ

Ђоковић: Да нисам из Србије, одавно бих био дигнут у небеса

Novak Djokovic 1 800x445 1

 

Српски тенисер Новак Ђоковић рекао је послије освајања Ју Ес опена и подизања 24. гренд слем пехара у каријери да би одавно био дигнут у небеса на спорстком нивоу да није из Србије. 

Ђоковић је, одговарајући на питање новинара да ли се сад сматра једним од најбољих спортиста свих времена, рекао да је на људима да то процијене.

 – Остављам то вама и свима другима, да ли јесам или нисам, да ли заслужујем да будем дио те дискусије. Чињеница јесте једна, да нисам из Србије, прије много година бих био дигнут у небеса на спортском нивоу, поготово у западном свијету. Али добро, то је дио мог животног путовања, ја сам захвалан на томе што долазим из Србије, то ми даје вјеру и наду, зато је све ово што постижем још слађе и још више ме испуњава, а ви пишите оно што мислите –  рекао је Ђоковић на конференцији за медије послије меча.

376806360 720444180104783 1178885872602775220 n
Vaš Shooter – Zvornik!

Новак је у финалу побиједио Данила Медведева са 3:0 у сетовима и изједначио се са Маргарет Корт у апослутној листи освајача гренд слем трофеја.

Ђоковић је од данас поново први тенисер на АТП листи.

foto

(Извор: РТС)