Осмаци: Због поступања према малољетном лицу – четири полицајца лишена слободе и суспендована

Министарство унутрашњих послова Републике Српске у складу са својим надлежностима предузима све потребне мјере и радње да стање безбједности на подручју Републике Српске буде повољно и гарант смо безбједности свим грађанима Републике Српске, без обзира којем народу припадају, саопштено је из МУП-а РС.
– Када је у питању поступање полицијских службеника Полицијске станице Осмаци према малољетном лицу, бошњачке националности, истичемо да Управа криминалистичке полиције МУП-а у сарадњи са Окружним јавним тужилаштвом Бијељина проводи истрагу у вези са сумњом да су извршена кривична дјела „Злоупотреба службеног положаја или овлашћења“ и „Несавјесан рад у служби“, те су у оквиру те истраге лишена слободе четири полицијска службеника ПС Осмаци. Исти су и суспендовани и против њих ће бити покренут унутрашњи поступак – навели су МУП-а.
(Инфо Бирач)



