Републичка акција „Заштитимо дјецу у саобраћају“

Полицијска управа Зворник је започела са реализацијом републичке акције „Заштитимо дјецу у саобраћају“, која се организује поводом почетка нове школске године са циљем што сигурнијег учешћа дјеце школског узраста у саобраћају.
С обзиром да 1. септембра у Републици Српској почиње нова школска година, у оквиру акције „Заштитимо дјецу у саобраћају“ припадници Полицијске управе Зворник спровешће низ превентивно-едукативних активности које ће имати за циљ заштиту дјеце школског узраста која први пут самостално учествују у саобраћају.
С тим у вези, полицијски службеници Полицијске управе Зворник су реализовали први дио активности који се односи на обилазак свих школа и упознали се са распоредом извођења наставе, тј. са временом малих и великих одмара и стекли увид када је највеће присуство дјеце на путу од куће до школе и у повратку.
Такође, у склопу другог дијела активности, полицијски службеници ће одржати едукативна предавања у сарадњи са Ауто-мото друштвом Семафор на тему правилног понашања дјеце у саобраћају. Том приликом припадници Ауто-мото душтва Семафор ће најмађима дијелити промотивни материјал.
Трећи дио активности, које се спроводе током мјесеца септембра, се односи на појачано присуство полицијских службеника који ће вршити регулисање саобраћаја у близини школа и омогућавати безбједан прелазак улице за најмлађе категорије ученика, те појачано радити на евидентирању и санкционисању прекршаја у циљу регулисања саобраћаја, првенствено у зонама школа.
Полицијска управа Зворник апелује на све учеснике у саобраћају, а посебно на возаче да буду одговорни у саобраћају, да поштују саобраћајне прописе и саобраћајне знакове, те тако допринесу заштити дјеце у саобраћају.
(Инфо Бирач)



