Владајућа већина усвојила закон којим се криминализује клевета

Народна скупштина Републике Српске усвојила је Приједлог закона о измјенама и допунама Кривичног законика РС, којим се криминализује клевета и значајно ограничава слобода говора грађана Републике Српске, пише Српскаинфо.
Овим је стављена тачка на расправу која траје већ неколико мјесеци везано за најављени закон.
О штетности овог закона у протеклих неколико мјесеци говорили су бројни правници, представници синдиката, новинари, аналитичари, представници домаћих и међународних невладиних организација и многи други.
Упркос њиховим упозорењима, власт Српске остала је при ставу да се клевета криминализује што су данас својим гласовима и потврдили.За спорни закон гласала су 63 посланика од којих је 47 било ЗА, а 16 против.

(Извор: Српскаинфо)


