Sukob u NSRS: Stevandić izbacio Rankića iz kabineta, on prijavio da je fizički napadnut

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izbacio je potpredsjednika parlamenta Petka Rankića iz kabineta nakon prepirke, a kako se nezvanično saznaje, Rankić je prijavio da je fizički napadnut.
„Danas sam naložio potpredsjedniku NSRS Petku Rankiću da izađe iz mog kabineta jer sam prekinuo sastanak radi njegovog ponašanja i ometanja rada. Poslušao je nakon mog insistiranja. Spinuju se ‘senzacionalne informacije’ pa da se zna istina“, napisao je Stevandić.
Rankić je prijavio da je dobio prijetnje i da je fizički napadnut, ali nakon ljekarskog pregleda nije utvrđeno da ima povrede.
Obavješten je i dežurni tužilac.
Naime, između Stevandić i Rankića odavno postoje tenzije.
Na prošlom kolegijumu Skupštine povod su bili treptači na Rankićevom službenom vozilu, prenosi UNA.

(Izvor: Glas Srpske)


