АКТУЕЛНОЗВОРНИКОСТАЛИ СПОРТОВИСПОРТСПОРТ

Пораз рукометаша Дрине у Дервенти

viber image 2023 04 24 06 35 30 948 800x445 1

У дуелу четвртопласиране и петопласиране екипе на првенственој табели, рукометаши зворничке Дрине поражени су јуче на гостовању екипи Дервенте у мечу 19. кола Прве лиге Републике Српске резултатом 31:24, иако су на полувремену водили 17:12.

– Утакмицу у Дервенти смо одиграли без помоћи неколико битних играча, али момци који су изашли на терен водили су се оном старом „кога нема, без њега се може“.  Дошли смо на утакмицу са свега осам играча у пољу и два голмана, али и поред тога пружили смо одличну игру и намучили одличну екипу Дервенте. У првих десетак минута задесио нас је огроман хендикеп, повриједио нам се Омар Карахоџић и није нам могао помоћи до краја, тако да смо у ротацији остали са само једним играчем. Надамо се и желимо да ће нам Карахоџић помоћи већ сљедећи викенд и сада је највжније да он буде добро. Прво полувријеме водили смо пет голова разлике, али у другом, због пада концетрације и недостатка ротације, Дервента преокреће и долази до бодова. Морам рећи да је суђење било јако лоше, посебно друго полувријеме, односно било је много спорних одлука. Наравно, суђење не умањује побједу Дервенте која је одлично играла друго полувријеме. Све честитке мојим момцима на борбености и залагању, а бољи резултат очекујемо већ за викенд у Зворнику – рекао је тренер зворничких рукометаша Александар Голубовић.

Најефикаснији у редовима Зворничана су били Маркановић са 11, те Мијатовић са 4 гола.

У екипи Дервенте најбољи је био Земуновић са 8 погодака.