Шмит суспендовао Закон о непокретној имовини Републике Српске
Шмит суспендовао Закон о непокретној имовини Републике Српске

Кристијан Шмит суспендовао је вечерас Закон о непокретној имовини Републике Српске, а који је требао ступити на снагу у поноћ.
Шмит је одлуку донио након ванредне сједнице Савјета за имплементацију мира.
Према Закону о непокретној имовини који је усвојен у Народној скупштини Републике Српске сва непокретна имовина коју користе власти Републике Српске, јединице локалне самоуправе, јавна предузећа, јавне установе и све друге службе припадају Српској.
Закон је усвојен крајем децембра прошле године у Народној скупштини Републике Српске.
Закон истог назива који је био првобитно усвојен почетком фебруара протекле године Шмит га је суспендовао у априлу и донио одлуку о неспровођењу до одлуке Уставног суда БиХ.
(Извор: РТРС)



