„Obilić TRB“: Na „Kupu nacija“ u Vrbasu osvojene srebrna i bronzana medalja
„Obilić TRB“: Na „Kupu nacija“ u Vrbasu osvojene srebrna i bronzana medalja

Na međunarodnom turniru „Kup nacija“ održanom u Vrbasu bokserka zvorničkog kluba „Obilić TRB“ Anastasija Bošković osvojila je srebrnu medalju, dok je Srđan Teofilović osvojio bronzanu medalju, saopšteno je iz ovog kluba.
Na turniru na kome je učešće uzelo 136 boksera iz 18 država, učestvovalo je pet takmičara iz Boskerskog kluba „Obilić TRB“.

– Anastasija Bošković je u svom polufinalnom meču pobijedila reprezentativku Italije dok je u finalnom meču poražena bodovnom odlukom sudija od aktuelne šampionke Evrope – predstavnice Rumunije. Srđan Teofilović je u četvrtfinalnom meču ostvario pobjedu nad predstavnikom Bugarske, dok je u polufinalnom meču poražen od predstavnika Kazahstana. Srđan Teofilović se na ovom turniru morao zadovoljiti bronzanom medaljom – rekao nam je trener Mirko Ždralo.

Njegoš Prodanović, Uroš Lazić i Srđan Tomić su zaustavljeni u četvrtfinalnim mečevima.
– Zadovoljni smo prikazanim kvalitetom naših takmičara na ovom izuzetno snažnom turniru i sigurni da će selektor Srbije neke od njih pozvati na evropsko prvenstvo koje se održava u septembru u Italiji – dodao je Ždralo.

(InfoBirač)


