Јуниори Дрине и Славије у реваншу одиграли без погодака – ,,Соколови“ у финалу против Слоге играју за првака РС и мјесто у Премијер лиги БиХ

У реваншу полуфинала плеј-офа за првака Републике Српске у јуниорској конкуренцији фудбалери Дрине и Славије одиграли су без погодака у Зворнику, па су ,,соколови“ због побједе од 2:1 у првом мечу, који одигран прије три дана у Источном Сарајеву, остварили пласман у финале.

У сусрету у коме није виђено пуно правих прилика за постизањ погодака више од игре су имали гости, а домаћи састав у првом полувремену није упутио ниједан ударац у оквир гола. У наставку добру прилику за Дрину у 54. минуту је имао Јунузовић који је ушао у шеснаестерац гостију искоса са лијеве стране и шутирао са седам метара, али је голман Влачо био на висини задатка. У 66. минуту Авдаловић је шутирао из слободног удрца, међутим голман домаћих Јокић је био на висини задатка. У 74. минуту након смушене реакције одбране Дрине лопта је дошла до Стјепића који је изашао сам испред Јокића и шутирао, али је голман домаћих још једном одлично реаговао и спасио своју мрежу.

У финалном сусрету који ће највјероватније бити одигран у Зворнику састаће се Славија и Слога из Добоја, а меч ће се играти у суботу или недељу о чему ће бити одлучено сутра.

ДРИНА – СЛАВИЈА

0 : 0

ЗВОРНИК – Градски стадион. Гледалаца: 300. Судија: Драган Тодић (Добој). Жути картони: Живановић, Матић (Дрина).

ДРИНА: Јевтић (од 60. Јокић), Лемез, Живановић (од 60. Хускић), Капор, Јосиповић (од 52. Матић), Гаврић, Костић (од 76. Бобар), Риђошић, Јунузовић, Пантић, Хидић (од 52. Видовић).

СЛАВИЈА: Влачо, Гојковић, Вучинић, Мочевић, Авдаловић, Стјепић, Ашкраба (од 89. Лубура), Цвијетић, Дабић (од 86. Јевтовић), Томић, Ристивојевић (од 71. Голијанин).