U Zvorniku danas rađeno besplatno mjerenje nivoa šećera u krvi – Prevencija najefikasnija u borbi protiv dijabetesa
U Zvorniku danas rađeno besplatno mjerenje nivoa šećera u krvi – Prevencija najefikasnija u borbi protiv dijabetesa

U organizaciji austrijske firme ,,Wellion“ danas je na platou ispred robne kuće u Zvorniku vršeno besplatno mjerenje nivoa šećera u krvi.

Kako su nam rekli glavni cilj današnje akcije je preventivno djelovanje, odnosno otkrivanje dijabetesa kod ljudi koji boluju od te podmukle bolesti, a to ni ne znaju.

– Prije Zvornika bili smo u Mostaru, Sarajevu, Tuzli i Bijeljini, a glavni cilj je otkrivanje dijabetesa kod ljudi koji ne znaju da imaju ovu bolest. Ono što je indikativno je da otkrivamo jako puno novih slučajeva. Gotovo u svakom gradu zabilježili smo po pet, šest novih slučajeva kod ljudi koji nisu ni znali da imaju taj problem. Sutra besplatno mjerimo nivo šećera u Loznici – rekli su nam iz ,,Welliona“.
InfoBirač


