Дрина прегазила Модричу, Будућност поражена у Козарској Дубици

У 28. колу Прве лиге Републике Српске фудбалери Дрине савладали су Модричу резултатом 4:0, док је Будућност из Пилице поражена на гостовању у Козарској Дубици у мечу против Борца са 5:1.

У Зворнику је Дрина од самог почетка сусрета била пуно бољи тим и већ у 5. минуту након акције Ристовића и одличног убацивања са десне стране Ракића, лопту у небрањену мрежу са пет метара убацује Милошевић. Три минута касније Ћулум идеално упошљава Милошевића који излази сам испред Ћурувије и шутира, а гостујући голман брани његов ударац. У 11. минуту покушао је Ћулум главом са седам метара, али лопта након његовог ударца одлази изнад пречке. Гости су запријетили у 26. минуту када је на додавање Иветића волејом са двадесетак метара покушао Шошкић, али његов ударац је отишао поред лијеве стативе. Могла је Дрина у 28. минуту до другог гола, међутим одличну асистенцију Тадића није искористио Милошевић који је био очи у очи са Ћурувијом и са седам метара послао лопту поред гола. Домаћи тим до другог поготка стиже у 32. минуту када је грешку гостујућег штопера Гускића искористио Тадића, одузео му лопту и надмудрио истрчалог голмана Ћурувију, те са петнаест метара послао лопту у мрежу.

Ваш Схоотер – Зворник!

У другом дијелу иста слика на терену, домаћи редају шансе од којих је прву имао Милошевић у 53. минуту када је изашао сам испред Ћурувије и са десетак метара шутирао, а голман Модриче избацио лопту у корнер. У 59. минуту Ракић одиграва петом за Милошевића који шутира и погађа стативу, а на одбијену лопту натрчава Марковић који са десетак метара поспрема лопту у мрежу за 3:0 у корист домаћег тима. Тачку на меч је ставио Дамјановић који је искористио додавање Алића и са ивице петерца послао лопту иза Ћурувијиних леђа.

На гостовању Борцу у Козарској Дубици екипа Будућности је поражена са 5:1. У 5. минуту Рамирез је начео мрежу тима из Пилица, а Ковачевић је у 39. минуту повећао вођство домаћих, па се на одмор отишло са 2:0. У наставку погађају Радаковић у 49. и Станојевић у 53. минуту за 4:0. Погодак за Будућност постигао је Да Силва у 71. минуту, а коначних 5:1 поставио је Халиловић у 82. минуту.