Кључна посљедња четвртина: У дербију кола Принцип бољи од Сокоца

У дербију 8. кола Прве лиге Републике Српске, кошаркаши Дрине Принцип из Зворника савладали су екипу Сокоца резултатом 80:63, односно по четвртинама 21:22, 15:19, 18:16 и 26:6.

У првом дијелу меча виђена је изједначена игра на обје стране да би гости из Сокоца у другој четвртини појачали темпо и на полувријеме отишли са пет поена предности. Међутим, у трећој четвртини домаћи се буде, играју одличну одбрану која доноси лаке поене па Зворничани овај период рјешавају у своју корист резултатом 18:16.

Моја апотека – Зворник!

Коначан резултатски преокрет виђен је половином посљедње четвртине након чега су домаћи рутински привели меч крају, а прилику да упишу наступ на овом мечу су добили и млађи играчи зворничког прволигаша.

Најефикаснији у редовима Дрине Принцип био је Страхиња Младеновић, који је постигао 20 поена, Кнежевић је дао 15 кошева уз 13 скокова, а Цвијић је уписао 14 поена.

Дјак Спорт Зворник😊НОВА КОЛЕКЦИЈА😊
🔊ЖЕНСКЕ ПУМА ПАТИКЕ
📲Комплетну понуду мозете погледати у насој пословници Карадјордјева 1 (преко пута Фонтане)

Најефикаснији у редовима гостију из Сокоца био је Немања Станковић са 19 поена.

Ово је за Зворничане била шеста побједа у Првој лиги Републике Српске, а укњижили су и два пораза.

Драги наши, код нас можете изнајмити аутобусе за ванлинијски превоз капацитета од 19 до 57 мјеста…Путујте удобно и сигурно на све дестинације…Ваше је само да кажете вријеме поласка и дестинацију, све остало је наша брига…Ваш ЕП оил!

Играле и млађе селекције

Као у увод у меч са екипом Сокоца, млађи пионири, пионири и кадети ОКК „Дрина Принцип“ одиграли су утакмицу против вршњака из Братунца. Ревијалну утакмицу одиграли су и најмлађи полазници школе кошарке са вршњацима из школе кошарке КК „Братунац“.