U najboljoj utakmici u kvalifikacijama Srbija protiv Portugala izborila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru

FUDBAL REGION

U najboljoj utakmici u ovom kvalifikacionom ciklusu Srbija je u Lisabonu došla do pobjede protiv Portugala (2:1) ta kao prvoplasirana reprezentacija iz grupe izborila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru naredne godine.

Hrabro su odigrali naši reprezentativci. U njihovoj namjeri nije ih sputao ni rano primljeni gol. Uspjeli su da se izdignu, naprave preokret i plasiraju se na Svjetsko prvenstvo. Mitrogol stavio tačku na ove kvalifikacije, prenosi RTS ocjenu nastupa srpskih reprezntativaca.

Već na startu Portugalija je povela. Igrao se drugi minut meča lopta je bila kod Gudelja, sa leđa mu je prišao Silva i izbio loptu do Sančeza koji koristi priliku i snažnim udarcem šalje loptu u mrežu.

Ostaje utisak da je Silva faulirao našeg igrača, ali VAR to nije potvrdio, a selektor Stojković je zbog protesta zaradio žuti karton.

Nakon primljenog gola naši reprezentativci su se brzo trgli i krenuli u napad. Opsjedali su gol protivnika, Vlahović je u jednom napadu pogodio stativu.

Do izjednačenja Srbija je došla u 33. minutu. Loptu je na ivici šesnesterca prihvatio Tadić, uslijedio je udarac. Golman Portugalije imao je loptu u rukama, ali mu se ona izmigoljila i završila u mreži.

Nastavili su naši sa napadima, stvarali su šanse, najizgledniju propustio je Kostić kada je pogodio malu mrežu, ali sa spoljne strane.

Uzvratili su i Portugalci na suprotnoj strani, ali je naša odbrana dobro reagovala i Rajković je uspio da sačuva mrežu, pa se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu.

Srbija je u nastavku igrala sa dva napadča, umjesto Nemanje Gudelja u igru je ušao Aleksandar Mitrović.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto nervozniju igru na obje strane. Portugalci su uspjeli da umire tempo. Igralo se uglavnom između dva kaznena prostora.

Stvoreno je nekoliko poluprilika pred oba gola, ali nije bilo realizacije.

Vaš Shooter!

Potom je umjesto Živkovića ušao Radonjić. Selektor Stojković je ovime osvježio napad po desnom boku.

Srbija je pokušavala sa svih strana da stigne do gola Portugalije. Ređali su se napadi naše selekcije. Protivnik je uglavnom prijetio iz kontranapada.

U finišu Stojković je umjesto Kostića ubacio i trećeg napadača, Jovića, u pokušaju da stigne do gola.

To se isplatilo u 90. minutu. Tadić je uputio centaršut sa desne strane. Na suprotnoj se našao Mitrović i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata.

Poslije meča, selektor Stojković je istakao da bi fudbalerima trebalo čestitati čak i da nisu stigli do pobjedonosnog gola u Lisabonu.

Srelac pobjedonosnog gola Aleksandar Mitrović i kapiten Dušan Tadić istakli su veliku ulogu selektora i naglasili da su presrećni i da svi u Srbiji treba da budu srećni i ponosni.

(Izvor: rts.rs)