Fudbaleri Budućnosti iz Pilice poraženi pred svojom publikom u meču protiv Slobode iz Novog Grada

FUDBAL ZVORNIK

Ni poslije pet odigranih kola u Prvoj ligi RS fudbaleri Budućnosti iz Pilice nisu osvojili nijedan bod. Novi poraz ekipi Budućnosti pred domaćom publikom je nanijela ekipa Slobode iz Novog Grada, a rezultat na kraju meča je bio 1:4.

Susret je bolje otvorila domaća ekipa i već u 4. minutu nakon što je Stevanović ubacio loptu sa lijeve strane u šesnaesterac protivnika, na nju je natrčao Lukić i šutirao sa desetak metara, ali je golman gostiju Trako sjajno reagovao i spasio čist pogodak. Drugu veliku priliku domaći sastav je imao u 25. minutu, a uspješniji u situaciji jedan na jedan od Marka Lazarevića je bio golman Trako, koji ušao u šut i nogama odbranio taj udarac. Prvu priliku gosti su imali u 28. minutu kada je Zgonjanin šutirao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je Radić bio siguran. Na isteku prvog dijela meča Ivan Lazarević je centrirao sa desne strane, Lukić glavom sa osam metara pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao Alempić koji je šutirao sa pet metara, međutim Trako je još jednom odlično reagovao i zaustavio udarac, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Već u prvom ozbiljnijem napadu u drugom poluvremenu gosti su stigli do prednosti. Smušenu reakciju odbrane domaćih u 48. minutu iskoristio je Kesić koji je šutirao sa šesnaest metara i pogodio desni donji ugao domaćeg gola. Sedam minuta kasnije Ivanović je nespretno reagovao, a Radić je krajnjim naporom zaustavio taj udarac. U 56. minutu bilo je već 0:2. Samradžić je uposlio Kesićana lijevoj strani, a on je lijepim driblingom izbacio Radića i preciznim udarcem sa petnaestak metara pogodio desni ugao domaćeg gola. U 65. minutu gosti su imali veliku priliku nakon kontranapada koji je po lijevoj strani vukao Kesić, a onda idealno uposlio Samardžića čiji udarac sa sedam metara završava u spoljnom dijelu mreže.

Do trećeg pogotka gosti su stigli u 66. minutu nakon fantastičnog prodora Alvareza po desnoj strani, potom je uslijedio udarac sa desetak metara nakon  čega je lopta završila u lijevom uglu Radićevog gola.

U 76. minutu Krezović je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, Zgonjanin zakačio glavom loptu na putu prema golu, pa je Trako uz pomoć prečke odbranio taj udarac, a na odbijenu loptu je natrčao Stuparević, koji je glavom sa pet metara prebacio loptu preko gola. U 85. minutu domaća ekipa stiže do pogotka. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Ivan Lazarević, a najviši u skoku pred golom gostiju bio je Ivanović, koji je glavom sa sedam metara poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Sadžak, koji je iskoristio poigravanje Krezovića na dvadesetak metara od gola domaćina, oduzeo loptu i sa desetak metara pogodio mrežu.

U narednom kolu Budućnost gostuje ekipi Zvijezde 09.