Drina Princip poražena od Radnika – u petom meču u Bijeljini pada odluka o prvaku Republike Srpske

KOŠARKA ZVORNIK

Košarkaši Drine Princip su u četvrtom meču plej-ofa za prvaka Republike Srpske poraženi na domaćem parketu od ekipe Radnika iz Bijeljine rezultatom 67:55. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini koju su gosti dobili sa 15 poena razlike. Sada je rezultat u seriji izjednačen na 2:2 te će o prvaku Republike Srpske odlučivati peti meč koji se igra u Bijeljini.

Gosti su bolje otvorili meč, služio ih je šut za tri poena, a domaći su imali dosta izgubljenih lopti tako da je prvi dio igre završen rezultatom 16:14.

U drugoj četvrtini domaći su popravili šut za tri poena što ih je održavalo u meču. Na polovini četvrtine za tri poena pogađaju Kovačević i Cvijić za 23:23. Nakon toga, za goste pogađa Mićić slobodno bacanje, potom i šut iz igre. Odmah je uzvratio Kovačević sa dva poena, a potom i trojkom na 2:49 do kraja te doveo Zvorničane u vođstvo od 28:26. Već u narednom napadu Vlačić vuče kontru i pogađa za novo izjednačenje. Na minut do kraja Vlačić trojkom dovodi goste u prednost, potom pogađa i Jovanović za pet razlike, a Knežević je smanjio nakon slobodnih bacanja na 29:33. Na isteku četvrtine,  Kajmaković je trojkom povećao na sedam razlike tako da se na poluvrijeme otišlo rezultatom 36:29 za goste iz Bijeljine, što je ujedno bila i najveća prednost za Radnik u prvoj polovini utakmice.

Najefikasniji kod domaćih u prvom dijelu meča je bio Kovačević sa 12 koševa dok je u ekipi iz Bijeljine najbolji bio Vlačić sa 10 poena.

Domaći prvi pogađaju u trećoj četvrtini preko Tanasilovića, ali gosti uzvraćaju preko Vlačića i Kokoruša za 11 poena prednosti na 6:04 do kraja treća ćetvrtine. Bijeljince je opet služio šut te su napravili seriju od 17:0 i na kraju ovaj period dobili rezultatom 20:5, odnosno na kraju tog perioda je bilo 56:34 za Radnik.

Četvrti period bolje otvara Drina Princip. Prvo je za tri poena pogodio Bogičević, a potom je nakon dobrog ulaza poentirao Kovačević uz dodatno slobodno bacanje. Odmah nakon greške gostiju Bogičević ponovo pogađa za tri poena i diže seriju na 9:0. Na sedam minuta do kraja pogodio je i Knežević te smanjio razliku na 11 poena. Međutim, već u sljedećem napadu gosti prekidaju seriju preko Kajmakovića, koji pogađa trojku za plus 14, a onda i Jovanović uz faul te na nešto više od 5 minuta do kraja gosti ponovo vode sa 16 koševa razlike.

Potom se igralo koš za koš, a na dva minuta do kraja bilo je 15 poena prednosti za Radnike, 67:52. Do kraja je još pogodio Cvijić za Drina Princip za konačnih 67:55 za Radnik.

Najefikasniji kod Drina Principa su bili Kovačević sa 18, Knežević je uknjižio 10, a Cvijić je dodao 9. Vrijedno je istaći da je Bogičević pored 8 poena imao i osam asistencija.

Kod Radnika najbolji su bili Jovanović sa 15, Vlačić sa 14 i Mićić sa 11 koševa.