U prvom meču finalne serije za prvaka Srpske košarkaši Drine Princip poraženi od Radnika iz Bijeljine

KOŠARKA ZVORNIK

U prvom meču finalne serije košarkaši Drine Princip poraženi su na gostovanju od ekipe Radnika iz Bijeljine rezultatom 56:50, odnosno po četvrtinama 13:17, 17:13, 13:11 i 7:15. Tokom cijelog meča viđena je izjednačena igra, ali su gosti u finišu susreta uspjeli da prelome utakmicu i dođu do prve pobjede u finalnoj seriji.

Iako su Zvorničani u meč ušli trojkom Kneževića, domaći su bolje odigrali prvu četvrinu i riješili je u svoju korist rezultatom 17:13.

euro

Druga četvrtina donijela je dosta bržu igru, u kojoj je bilo i više grešaka sa obje strane, veliki broj izgubljenih lopti, ali je presudila bolja odbrana Drine Princip te šut za tri poena Cvijića i Bogičevića pa je ovaj period pripao Zvorničanima rezultatom 17:13, odnosno na poluvrijeme se otišlo neriješenim rezultatom 30:30.

Nakon uvodnih poena na obje strane, Zvorničani su u trećoj četvrtini preko Bogičevića i Kneževića vezali dvije trojke što im je donijelo prvu osjetniju prednost koju su održavali do posljednjeg minuta ovog dijela utakmice. U finišu ove dionice domaći su bili sigurniji u šutu te smanjili prednost, ali je Drina Princip i ovaj period dobila rezultatom 13:11.

Bijeljinci do izjednačenja dolaze nakon minut i po igre u posljednjoj četvrtini poslije Radovićeve ukradene lopte i asistencije za Jovanovića, koji je iz brze kontre lagano poentirao. Kada je Kajmaković pogodio za vođstvo Radnika na isteku napada, a Zvorničani u sljedećem napadu izgubili loptu, utakmica se okrenula u korist domaćina. Radnik je, potom, došao do prednosti od šest poena na nešto više od tri minuta do kraja nakon trojke Mičića. Zvornični su na pedesetak sekundi do kraja meča smanjili prednost domaćina na četiri poena trojkom Kovačevića. Međutim, već u sljedećem napadu Radnik pogađa preko Vlačića čime je postavljen i konačan rezultat 56:50 za domaćina.

Tehnički pregled – vaš „Euro petrol oil“!

Najefikasniji kod Zvorničana su bili Knežević sa 19 poena i sedam skokova, Bogičević je postigao 9 koševa, uz osam asistencija i šest skokova, a Cvijić je ubacio 6 koševa.

Kod domaćina iz Bijeljine najbolji je bio Mičić sa 13, Jovanović je postigao 12, a Kokoruš 11 poena.

Finalna serija se igra na tri dobijena meča, a naredni se igra 8. maja u Zvorniku.