Drina potopila Sutjesku – Dva gola u mreži Fočaka i tri crvena kartona na meču

FUDBAL ZVORNIK

Fudbaleri Drine ostvarili su veoma bitnu pobjedu protiv Sutjeske i na taj način se učvrstili u sredini tabele Prve lige Republike Srpske. Zvorničani su slavili sa 2:0, a na meču su viđena čak tri crvena kartona od čega dva van terena.

Susret je bolje otvorio domaći sastav i već u 11. minutu nakon odličnog prodora Ilića po lijevoj strani i centaršuta, Jevtić šutira glavom sa pet metara preko gola. U 17. minutu sudija Drinić je isključio predstavnika gostujućeg tima Stanislava Sekulića zbog prigovora.

Domaći sastav do vođstva stiže u 23. minutu kada je nakon greške Filipovića loptu na lijevoj strani prihvatio Ilić i nakon nezadrživog prodora ubacio u srce gostujućeg peterca. Na ubačenu loptu je natrčao defanzivac gostiju Milutinović i u želji da je izbaci ispred Novakovića, zakucao je u svoju mrežu.

Nakon autogola Milutinović je napravio još jednu veliku grešku i u 34. minutu nakon starta nad Markovićem dobio drugi žuti karton, pa je njegov tim ostao sa desetoricom igrača na terenu.

Svoj šut u 38. minutu je probao Damjanović, koji je šutirao sa dvadesetak metara, a golman gostiju Radović tek iz drugog puta uhvatio loptu na gol liniji.

Odličnu akciju Drine u 40. minutu je počeo Ilić, nastavio je Tvrdišić koji je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, gdje je Novaković bio najviši u skoku i glavom sa pet metra šutirao zamalo preko gola.

U finišu prvog dijela susreta veliku priliku su imali gosti kada je nakon ubacivanja Okuke sa lijeve strane Rašević šutirao sa pet metara pored lijeve stative.

U nastavku meča prvu priliku imala je Drina, ali je Novaković sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola. Gosti su pet minuta kasnije zaprijetili preko Dejana Mojovića, ali je Drakulić odbranio njegov udarac.

Do drugog gola domaći tim stiže u 74. minutu. Akciju je počeo Marković, a zatim uposlio Sićovića koji je pogledao raspored svojih saigrača i idealno poslužio Novakovića, koji je sproveo loptu u mrežu sa ivice peterca.

U 86. minutu mogla je Drina do trećeg pogotka, ali je nakon prodora i udarca Ilića sa ivice šesnaesterca stativa sačuvala mrežu gostujućeg tima.

U posljednjim sekundama susreta sudija Drinić je pokazao žuti karton kapitenu Drine Iliću zbog simuliranja, iako Ilić nije ni tražio jedanaesterac, već se okliznuo i pao. Nakon završetka meča kada su igrači krenuli prema svlačionici sudija Drinić je bio udaljen od Ilića desetak metara i iz njemu znanih razloga kapitenu Drine je pokazao drugi žuti karton, odnosno crveni. Zbog isključenja Ilić će propustiti naredni susret sa Zvijezdom 09 koji Drina igra naredne subote u Etno selu Stanišići.

DRINA – SUTJESKA

2 : 0 (1 : 0)

ZVORNIK – Gradski stadion. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strijelci: Milutinović (autogol) u 23. minutu) i Novaković u 74. minutu za Drinu. Žuti kartoni: Ilić, Tadić (Drina), Mirković, Milutinović, Pljevaljčić (Sutjeska). Crveni kartoni: Ilić nakon završetka susreta (Drina), Milutinović u 34. minutu (Sutjeska).

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović, Ilić, Tadić (od 67. Sićović), Marković (od 85. Alić), Babić, Novaković (od 85. Jovanović), Donevski, Damjanović.

SUTJESKA: Radović, D.Mojović (Šupić), Filipović, Mirković,  Rašević,  Ivanović, N.Mojović, Milutinović, Okuka (od 80. Vuković), Pljevaljčić (od 46. O.Mojović), Dačević (od 69. Radović).