Potvrdili da im je mjesto u plej-ofu, Drina Princip bolja od Rogatice

KOŠARKA

Košarkaši Drine Princip savladali su na svom parketu ekipu Rogatice u 19. kolu Prve lige Republike Srpske rezultatom 59:54, odnosno po četvrtinama 19:18, 13:11, 15:9 i 12:16.

U prvoj četvrtini igralo se izjednačno, gosti su više griješili pa su Zvorničani brzo dolazili do „lakih“ poena, dok su Rogatičani zaostatak pristizali zahvaljujući dobrim procentima šuta za tri poena.

Drugu čevrtinu bolje otvaraju domaći, stižu do plus pet, ali gosti iz Rogatice se na predaju tako da održavaju rezultatsku klackalicu do kraja poluvremena kada je na semaforu pisalo 32:29.

euro

U treću dionicu Zvorničani su ušli furiozno, gostima je stao šut za tri poena pa su domaći uvećali prednost koja je išla i do 12 poena. Na kraju četvrtine bilo je devet poena prednosti za domaće.

U posljednjoj četvrtini Rogatičani ubrzavaju igru, domaći su imali više izgubljenih lopti te su gosti uspjeli da se dva puta do kraja susreta približe na minus 4.  Ova četvrtina pripala je gostima rezultatom 16:12, ali je to bilo nedovoljno da dođu do preokreta te je Drina Princip zasluženo upisala još jednu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Drine Princip su bili Matić i Tanasilović sa po 14, a Bogičević je postigao 12 poena.

Kod gostiju su bolji od ostalih bili su Ivković sa 16, Radmilović je postigao 12, a Milidrag 10 poena.

Tehnički pregled – vaš „Euro petrol oil“!